Slovan
DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava
Niké Liga, 7. forduló • va 17.9.2023, 17:30 • MOL Aréna
Gólok: 11. Goure 1:0 , 30. Čermák 2:0 , 57. Gavrić 3:0 , 60. Strelec 3:1
Játékvezető: Erik Gemzický • Asszisztensek: Branislav Hancko, Daniel Poláček • Néző: 8866
95
3:1-re legyőzzük az ősi rivális Slovant! Nagyszerű vasárnap este! Jövő héten Szakolcán folytathatjuk a pontgyűjtést. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Hajrá, DAC!
94
Bedobás bedobás hátán, mindenki a hármas sípszót várja.
93
Még három perc kell a három ponthoz. Ez most már meglesz, és jöhet a közös ünneplés!
90
Állva tapsol az egész stadion. 5 perc lesz a hosszabbítás.
89
"Álljatok fel, álljatok fel!" – ezt kéri a B-közép a MOL Aréna közönségétől.
84
Újabb szsabdrúgást végez el a vendégcsapat, Lovat ad középre, a sűrűben pattog ide-oda a labda, de Kankava megoldja végül, fölé küldi.
82
Kaša csípős bombával veszi célba Borjan kapuját, megpattan egy védőjátékoson a labda, szöglet következik.
79
lemegy Čermák, bejön Gruszkowski,
lemegy Trusa, bejön Niarchos.
78
Lovat lő a sorfalba, majd a lepattanót Marcelli irányítja a kapu felé, pontosan Popović kezébe. A Slovan-szektor teljesen kiürült, a játékosok frissítőt vesznek magukhoz, míg Dimunt ápolják.
77
Herc szabálytalankodik Barseghyannal, Gemzický fúj, jó szögből végezhet el pontrúgást a Slovan.
75
Kidolgozzuk a szép helyzetet, majd lövünk is, ám pontatlanul. Ramadan nem találja el a kaput.
72
Lovat bombáját öklözi ki Popović. Majd Tolić találja telibe a vinklit. A Slovannak csak a szurkolói adták fel, a játékosai még nem.
70
8866 a mai nézőszám, a vendégszektor közben érthetetlen módon kiürül, a Slovan szurkolói maguktól hagyják el a szektorukat.
67
Weiss is duplán cserél, pályára küldi Tolićot és Blackmant, akit kifütyül a MOL Aréna közönsége. Tavaly ugyanis még a mi játékosunk volt.
67
lemegy Kucka, bejön Tolić,
lemegy Pauschek, bejön Blackman.
66
Friss játékosokat küld pályára Adrian Guža. Gourét nagy taps kíséri le a pályáról.
65
lemegy Gouré, bejön Ramadan,
lemegy Káčer, bejön Herc.
64
Sárga lap a csapatnak SK Slovan Bratislava (Kashia).
62
Sárga lap a csapatnak SK Slovan Bratislava (Bajrić).
60
Rögtön szépít a Slovan. Strelecet nem tudjuk leszerelni, hiába vagyunk fölényben a kapunk előtt, közelről Popović háta mögé küldi a labdát – 3:1
60
A Slovan gólt szerzett!
Gólszerző STRELEC.
57
Három a gól! Čermák ugratja kiválóan Gourét, aki 4 méterre a kaputól laposan gurít középre, Gavrić pedig egy méterre a kaputól megszerzi a harmadik gólunkat is – 3:0
57
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző GAVRIĆ.
56
Leült kicsit a játék, de a Slovannak kell futni az eredmény után.
53
Kucka pontatlan bombája száll méterekkel Popović kapuja fölé.
50
Majd kijön a VAR-hoz a pálya szélére, megnézi a monitoron is az esetet, és érvényteleníti a saját maga által megítélt büntetőt.
49
Lovat kézzel ér a labdához a tizenhatosban. Gemzický azonnal a tizenegyespontra mutat.
46
lemegy Abubakari, bejön Strelec,
lemegy Savvidis, bejön Marcelli.
46
45+1
45
Andzouana küldi kapura, Borjan nagyot nyújtózva véd, majd Gouré küldi fölé. A szöglet után pedig Čermák labdáját fogja a kapus.
45
Abubakari már pontosabb, ő egy laposan megküldött, erős lökettel próbálkozik, de Popović véd.
44
Lovat 30 méterre a kaputól úgy gondolta, hogy rúg egy nagy gólt. Nagyon nem így történt, méterekkel megy mellé a labdája.
42
Gavrić céloz a hosszúra, ezt most jól húzza le Borjan.
40
Felső léc! Andzouana teszi be centerbe a labdát, Trusa ér bele fejjel, vagy inkább tarkóval úgy, hogy maga sem tudja, merre megy tovább a labda, ami végül a felő lécről pattan le.
37
Kankava veszélyes lövése ijeszt rá a MOL Aréna hazai szurkolótáborára, de a labda nem érinti végül a kaput.
34
30 percnyi játék után 2 góllal vezetünk a Slovan ellen. Jó meccset látunk, sok izgalmas pillanattal, remek kulisszával fűszerezve.
30
Čermák is megszerzi első gólját a DAC-ban. Borjan bizonytalanságát Gouré használja ki, elveszi tőle a labdát, Čermák pedig kb. 28 méterről az üres kapuba lő – 2:0
30
Gólszerző ČERMÁK.
28
Egy újabb vendégszöglet után fejről-fejre pattan a labda, majd Popović húzza le a magasból.
26
A mezőnyben zajlik a játék, közben mindkét szurkolótábor hangosan buzdít, énekel. Kiváló a hangulat a 74. egymás elleni rangadón.
21
Dimunt találja arcon nagyon szerencsétlenül a labda. Ápolni kell a 8-as számú játékosunkat, a többiek addig frissítőt vesznek magukhoz.
20
Gavrić szabálytalankodik a vonal mellett Pauschekkel, Barseghyan ballal íveli be, de levédekezzük.
18
Kucka veszélyes játéka után Csinger fejét találja el a lába. Sárgát azonban nem ad neki a bíró.
17
Lovat is megmutatja, hogy tud szögletet rúgni. Ezt Dimunk fejeli ki.
16
Csinger lép bele Abubakari passzába, így nem jut el kapuig a labda. Barseghyan szögletét azonban egy újabb sarokrúgás követ, de nincs gólveszély.
14
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Andzouana).

Sárga lap a csapatnak SK Slovan Bratislava (Barseghyan).
11
Micsoda bemutatkozás az újonc Gourétól! Káčer szemfüles passzát lekezeli, majd egy technikás lövéssel becsapja a kapust is – 1:0
11
Gólszerző GOURÉ.
10
Hosszas labdatartás után nekünk is megvan az első lövésünk. Igaz, nem talál kaput, de azért veszélytennek sem nevezhető. Gouré próbálkozása megy mellé.
7
Čermák ér utol egy elsőre elérhetetlennek tűnő labdát, magasan adja azt a kapu elé, ahol érkezik ugyan az újonc Gouré, de Borjan megelőzi őt.
5
Mégy ugyanebben a percben a rutinus Kucka is próbálkozik, de csak az oldalhálót találja el. Erősen kezdi a meccset a címvédő.
5
Ismét a vendégek próbálkoznak. Csinger mellett Abubakari szerez labdát, laposan adja középre, majd Čavrić vágja fölé.
2
A sarokrúgást rögtön egy újabb követi, ám nincs újabb kaput eltaláló próbálkozás az égszínkékek részéről.
2
Abubakari máris egy lapos lövést küld a kapunkra, de Popović szögletre ment.
1
A hónap mérkőzésén a Slovan fehérbe, mi sárga-kékben játszunk. A B-középből közben egy gyönyőrű drapi emelkedik a magasba, "Bölcsőd az, s majdan sírod is" – felirattal.
Tartsanak velünk az előttünk álló 90 perc során és garantáltan nem maradnak le a mérkőzése egyetlen fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.